"Wykorzystam ich możliwości"

"Wykorzystam ich możliwości"

Od rundy wiosennej sezonu 2018/2019 zespół seniorów KP Polonia Bydgoszcz poprowadzi Przemysław Talarek. Przedstawiamy krótki wywiad z nowym szkoleniowcem biało-czerwonych:

Gratulujemy nowego rozdziału w karierze. Długo się Pan zastawiał nad przyjęciem propozycji objęcia drużyny KP Polonia Bydgoszcz?

Przemysław Talarek: Propozycja współpracy była dla mnie zaskoczeniem, jednak decyzja zapadła szybko. Jest to dla mnie okazja aby kontynuować pracę trenerską na wyższym poziomie i zdobywać kolejne doświadczenia.

Czy może Pan przedstawić sympatykom biało-czerwonych bliżej swoją osobę - przebieg kariery jako zawodnik i trener?

Jestem wychowankiem Gwiazdy Bydgoszcz, występowałem także w Polonii, Chemiku i Wdzie Świecie. Najdłużej reprezentowałem Victorię Koronowo w której rozpocząłem pracę jako trener prowadząc grupy młodzieżowe, a także przez pół roku drużynę seniorów w 3 lidze. Pracowałem także w Pomorzaninie Serock, a przez ostatnie 5 lat związany byłem z Falą Świekatowo.

Jak ocenia Pan potencjał drużyny seniorów Polonii?

Zawodnicy grają już kolejny sezon na tym poziomie, a zdobycie w zeszłym sezonie 3 miejsca najlepiej charakteryzuje ich potencjał. W okresie przygotowawczym poznam drużynę lepiej i wykorzystam ich możliwości.

Jaki styl gry trener preferuje i w jakim ustawieniu taktycznym zobaczymy zespół Polonii pod Pana rządami? Czym będzie się charakteryzowała Pana drużyna?

Niezależnie od stylu i ustawień najważniejsza jest skuteczność. Chciałbym aby zespół strzelał zawsze jedna bramkę więcej od przeciwników bo to gwarantuje sukces.

Jakie cele stawia Pan przed drużyną w rundzie rewanżowej?

Zdobycie takiej liczby punktów, która pozwoli przesunąć się wyżej w tabeli i da utrzymanie.

Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę powodzenia na ławce trenerskiej Polonii.

Przemysław Talarek (trzeci od prawej w dolnym rzędzie) jako zawodnik w barwach Polonii.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości
Shoutbox
Dołącz do rozmowy ?