Na Sportowej idzie nowe

Na Sportowej idzie nowe

Polonia z Koordynatorem ds. grup młodzieżowych i nowym trenerem zespołu Juniora Starszego!

Wychowanek Klubu Polonia Bydgoszcz, obecnie trener zespołu juniorów młodszych. Trener z licencją UEFA B (w trakcie kursu UEFA A), Absolwent AWFiS w Gdańsku z dyplomem magistra, trener personalny, instruktor kilku gier zespołowych. Od ponad 7 lat związany z treningiem dzieci i młodzieży. Koordynator Regionalny zajęć piłkarskich dla najmłodszych od pierwszego(!), do 5 roku życia o nazwie SOCATOTS oraz Brazilian Soccer Schools - szkółki piłkarskiej od 5 do 12 lat. Szkoleniowiec w PNDD (Piłka Nożna Dla Dzieci) - projekcie skierowanym do trenerów pracujących z najmłodszymi adeptami futbolu. Prelegent na konferencjach trenerskich, autor kilku artykułów o tematyce treningu dzieci na blogu www.pilkanoznadladzieci.pl oraz w czasopiśmie Asystent Trenera - tak w skrócie prezentuje się piłkarskie résumé Michała Stolarskiego, który wraz z początkiem roku został Koordynatorem ds. grup młodzieżowych oraz trenerem zespołu Juniora Starszego w naszym klubie. Poprosiliśmy sympatycznego "Stoliego" o krótką rozmowę.

- Co poczułeś po otrzymaniu propozycji objęcia stanowiska Koordynatora ds. grup młodzieżowych w Twoim macierzystym klubie?

Michał Stolarski: Poczułem odpowiedzialność, ponieważ od teraz będę miał ogromny wpływ na poziom szkolenia w Klubie, w którym rozpoczęła się moja przygoda z piłką nożną i która trwa do dzisiaj. Decyzja nie była łatwa, ponieważ wiem, że czeka mnie sporo pracy, jednak traktuję to jako kolejne wyzwanie w swoim życiu. Mam sporo pomysłów i wierzę, że stopniowo uda nam się większość z nich wprowadzić.

- Dodatkowo zostałeś trenerem zespołu juniora starszego. Znasz zawodników tego zespołu, czy też dopiero będziesz poznawać swoich nowych podopiecznych?

M.S.: Znamy się oczywiście z Klubowych obiektów, kilka razy prowadziłem też z nimi trening w zastępstwie za trenera Porbesa. Czasem zagadywałem chłopaków w szatni na tematy związane z ligą i treningami. Poza tym Mateusz Roczyński i Łukasz Chruścicki trenowali sporadycznie z drużyną rocznika 97, którego kilka lat temu byłem trenerem. Parę spraw organizacyjnych musimy jeszcze dograć, jednak wszystko idzie w dobrym kierunku.

- Jakie plany, jakie cele stawia przed sobą i Klubem nowy koordynator ds. grup młodzieżowych?

M.S.: Chcę być przede wszystkim dla trenerów, posłuchać czego potrzebują, jak widzą siebie i swoje rolę w klubie - w bliższej i dalszej przyszłości. Pomóc im w pracy, to dla mnie priorytet. Musimy funkcjonować jak zespół, działać wspólnie stawiając na pierwszym miejscu rozwój naszych podopiecznych.

Michałowi życzymy samych sukcesów w nowej roli!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości